close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
کتابها ی مفید
loading...

مهندسی برق

کتابها ی مفید

معرفي كتاب

کورانی بازدید : 368 سه شنبه 8 فروردين 1391 نظرات ()

اينم سه تا كتاب مفيد درباره مهندسي برق -قدرت:  آموزش و کاربرد نرم افزار NEPLAN - سیستم اتوماسیون DCS در پست های برق فشار قوی - آموزش و کاربرد نرم افزار DIGSILENT . نویسنده اين كتابها مهندس مهدی بقالها می باشد .


کتاب در زمینه ایمنی

کورانی بازدید : 206 پنجشنبه 11 اسفند 1390 نظرات ()

کتاب "تجهیزات ایمنی در برق فردی وگروهی" تالیف آقای مهندس نیک پیام

قابل توجه علاقمندان مبحث ایمنی و کارشناسان ایمنی  وتکنیسین های فنی و برقکاران شاغل در شرکت های توزیع برق. 

این کتاب کاربردی به معرفی کلیه تجهیزات ایمنی در بخش های فردی وگروهی می پردازد.انتشار این کتاب توسط شرکت توزیع نیروی برق مشهد می باشد.

 

معرفی کتاب "راهی ناگریز"

کورانی بازدید : 170 پنجشنبه 11 اسفند 1390 نظرات ()

در راستاي گسترش فرهنگ اتوماسيون شبكه هاي توزيع برق و با انجام يك كارتيمي فشرده ، كتاب

فني و آموزشي« راهي ناگزير» توسط شركت توزيع نيروي برق مشهد تأليف و منتشر شد.

اين اثر كه در160 صفحه به صورت چهاررنگ ودر قطع وزيري با تيراژ 3000 نسخه به چاپ رسيده، توسط مهندس احسان جواهري ، مهندس رامين افشار ومهندس علي سعيدي تاليف گرديده وبه قلم محمدعلي نورائي ويراستاري شده است وشامل مباحث عمده اي از جمله : انرژي هاي تأمين نشده درشبكه هاي برق وروش هاي كاهش آن ، طراحي سيستم اتوماسيون شبكه هاي توزيع برق ، مشخصات فني تجهيزات اتوماسيون توزيع وهمچنين طراحي سيستماتيك شبكه مخابراتي اتوماسيون توزيع مي باشد .

دربخشي ازپيش گفتاراين كتاب به قلم مهندس علي سعيدي(مديرعامل شركت توزيع نيروي برق مشهد)آمده است: سيستم هاي ديجيتال قرن 21 را با سيستم هاي فعلي برق نمي توان اداره كرد، لذا بر اساس چشم انداز جهاني برق در مدت 10 يا 15 سال آينده، بايد قابليت اطمينان در شبكه هاي برق و نيز كيفيت انرژي الكتريكي به شدت افزايش يافته و علاوه بر آن، با سرعت به سمت هوشمند سازي شبكه هاي برق گام برداشته شود.

گفتني است ويژگي بارز اين كتاب ارائه ي اطلاعات مربوط به اتوماسيون شبكه هاي توزيع برق ، با استفاده ازدانش فني نوين هوشمندسازي شبكه هاوتكيه برتجربيات ناشي ازاستقرار اين سيستم درشركت توزيع نيروي برق مشهد مي باشد

معرفی کتاب"تجربیات راه اندازی و تعمیرات سیستم قدرت"

کورانی بازدید : 244 چهارشنبه 10 اسفند 1390 نظرات ()

این کتاب در سال ۱۳۸۲ به همت شرکت برق منطقه ای غرب کشور منتشر شده است. مباحث کتاب انعکاسی است از تجربیات راه اندازی, تکنولوژی و کار عملی در سیستم قدرت کشور بریتانیا که با  موضوعات زیر به فارسی برگردانده شده است :

'مدیریت راه اندازی',  'تعمیر و نگهداری و بررسی خطا',  'نظریه سیستم قدرت' , 'بریکرها',  'ترانسفورماتور قدرت',  'تپ چنجر و کنترل اتوماتیک ولتاژ' , 'آزمایش های فشارقوی' , 'منابع تغذیه در پست ها', 'ترانسفور ماتورهای جریان و ولتاژ' ,  'سیستم های کنترل سوئیچ گیر' , 'کلیات حفاظت و کنترل' , 'حفاظت اضافه جریان و اتصال زمین' , 'حفاظت دیستانس' , 'حفاظت واحد فیدر' , 'حفاظت واحد تجهیزات ایستگاه' , 'حفاظت ژنراتور' , 'اینترتریپ' و 'آزمایش های بارداری'.

ملاحظه بفرمائید :

تجربیات راه اندازی و تعمیرات سیستم قدرت

نویسنده : ‏harker ‎‏ ‏Keith

مترجمین : مهندس محمد جعفر بهمنی و کارشناسان شرکتهای برق منطقه ای غرب و پیمانغرب

پیش گفتار مترجم : ‏

شاید بتوان گفت در میان متون و کتب فنی منتشر شده فارسی ، به مبحث راه اندازی ، تعمیر و نگهداری ‏سیستمهای قدرت کمتر پرداخته شده است. دلایل این موضوع هرچه باشد ، قطعا" با ورود شرکتهای ‏برق منطقه ای به مباحث رعایت استانداردهای جهانی در نصب ، راه اندازی ، بهره برداری و تعمیر و ‏نگهداری سیستمهای قدرت ، پرداختن به مباحث راه اندازی روز به روز اهمیت بیشتری می یابد. وجود یک برنامه راه اندازی دقیق و حساب شده برای هر جزء از یک سیستم قدرت و در مراحل پس از ‏آن داشتن یک برنامه اساسی و جدی جهت انجام تعمیرات و سرویسهای دوره ای ، ضمن آنکه موجب ‏پیشگیری از افزایش بسیاری از هزینه های اولیه سیستم می شود، هزینه های بهره برداری را نیز به ‏مراتب کاهش می دهد. مزیت مهم دیگر این دو ، الزام پرسنل تعمیراتی به تهیه مستندات و گزارشها و ‏ارتباط مستمر کلیه پرسنل تعمیراتی و بهره برداری با این اسناد و در نتیجه اطلاع دقیق و همیشگی از ‏وضعیت گذشته و حال تجهیزات خواهد بود. کتاب "تجربیات راه اندازی و تعمیرات سیستم قدرت" که توسط آقای کیت هارکر تهیه شده ، حاصل ‏تلاش چندین ساله ایشان در عملیات راه اندازی و تعمیرات و سرویس سیستم های مختلف تولید، انتقال ‏و توزیع انرژی الکتریکی در کشور بریتانیاست و مطالب آن برای همه متخصصین ، دست اندرکاران ‏صنعت برق ، اساتید دانشگاه و دانشجویان بسیار مفید و جالب است. امیدوارم ترجمه حاضر علاوه بر آنکه ‏مورد استفاده همگان قرار می گیرد ، به ویژه برای مهندسین برق الگویی مناسب در نوشتن تجربیات و ‏اندوخته های علمی – فنی شان در حین خدمت و پس از آن باشد تا بدینوسیله با انتقال این تجربیات ‏مکتوب به همکاران ، امکان رشد و توسعه هرچه بیشتر صنعت برق کشور فراهم آید.‏

دانلود رایگان کتاب "مدیریت مصرف انرژی در ساختمان"

کورانی بازدید : 411 دوشنبه 8 اسفند 1390 نظرات ()

دانلود رایگان کتاب " مدیریت مصرف انرژی در ساختمان"

نام کتاب :  مدیریت مصرف انرژی در ساختمان

نویسنده :  سازمان بهره وری انرژی ایران

ناشر :  وزارت نیرو

زبان کتاب :فارسی

تعداد صفحه :  ۲۷۹

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : ۲,۷۵۱  Kb

توضیحات :  مدیریت انرژی در ساختمان شامل مباحث مختلفی است که در چهار فصل بهینه سازی در سیستم های روشنایی، پوسته ساختمان، سیستم های سرمایشی و گرمایشی و سیستم های اداره هوا، تقسیم بندی می شود. در بهینه سازی سیستم های روشنایی باید به نکات مختلفی توجه داشت، از جمله اینکه درصد بالایی از مصرف انرژی در ساختمان مربوط به این بخش است دو بخش یاد شده نیاز به سرمایه گذاری اندکی دارد.  در کنار آن، بازگشت سرمایه، سریع و قابل ملاحظه است و بهینه سازی در این بخش موجب کاهش مصرف در بخش های دیگر می شود. در مورد بهینه سازی در پوسته ساختمان نیز توجه به این نکته ضروری است که امکان صرفه جویی تا ۵۰ درصد وجود دارد و بر موارد مهمی مثل روشنایی و تهویه مطبوع
تأثیر مستقیم می گذارد. برای بهینه سازی مصرف در بخش روشنایی روش های مختلفی پیشنهاد می شود از جمله: افزایش استفاده از نور طبیعی، کاهش مصرف در سیستم های موجود، استفاده از سیستم های کنترل دستی و اتوماتیک و سرویس های منظم تعمیر و نگهداری که تحقق هر یک نیازمند اجرا ی برخی فعالیت ها در مراحل مختلف احداث ساختمان است. جهت افزایش استفاده از نور طبیعی توجه به نکاتی همچون: جهت ساختمان، استفاده بهینه از نورگیرها، چیدمان داخل اتاق ها و زمانبندی بهینه فعالیت ها ضروری است.

 

 

منبع : پارس بوک

دانلود رایگان کتاب دلایل نیازهای بشر به انرژی هسته ای

کورانی بازدید : 121 دوشنبه 8 اسفند 1390 نظرات ()

دانلود رایگان کتاب"دلایل نیاز بشر به انرژی هسته ای"

نام کتاب :  دلایل نیازهای بشر به انرژی هسته ای

نویسنده : محمد مهدی حاجی پروانه

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  پارسی         

تعداد صفحه :  24

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  238  Kb

توضیحات :  آیا تا به حال با خود اندیشیده اید که چرا کشورها بر سر انرژی هسته ای بسیار حساس هستند؟ و همه کشورها دوست دارند در زمینه انرژی هسته ای برترین و اولین باشند؟ در کتابی که پیش روی شماست حدود ۵۰ دلیل نیاز انسان به انرژی هسته ای گرداوری شده است که با خواندن آن میتوانید سطح اطلاعات خود را افزایش دهید.

 

منبع:پارس بوک

دانلود کتاب راهنمای استفاده از نرم افزار MATLAB

کورانی بازدید : 170 دوشنبه 8 اسفند 1390 نظرات ()

نام کتاب :  راهنمای استفاده از نرم افزار Matlab

نویسنده : نوید مستوفی                                                                                                                    

نام کتاب :  راهنمای استفاده از نرم افزار Matlab

نویسنده : نوید مستوفی

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  35

قالب کتاب : PDF  

حجم فایل :   263  Kb

توضیحات :  متلب یک محیط نرم‌افزاری برای انجام محاسبات عددی و یک زبان‌ برنامه‌نویسی نسل چهارم است. واژهٔ متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مربوطه‌است که از ترکیب دو واژهٔ ماتریکس و آزمایشگاه ایجاد شده‌است. این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه‌است، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند. کار کردن با ماتریس‌ها در متلب بسیار ساده است. در حقیقت تمام داده‌ها در متلب به شکل یک ماتریس ذخیره می‌شوند. برای مثال یک عدد (اسکالر) به شکل یک ماتریس ۱*۱ ذخیره می‌شود. یک رشته مانند «Whale is the biggest
animal
» به شکل ماتریسی با یک سطر و چندین ستون (که تعداد ستون‌ها به تعداد کاراکترهاست) ذخیره می‌شود. حتی یک تصویر به شکل یک ماتریس سه بعدی ذخیره می‌گردد که بُعد اول و دوم آن برای تعیین مختصات نقاط و بُعد سوم آن برای تعیین رنگ نقاط استفاده می‌شود. فایل‌های صوتی نیز در متلب به شکل ماتریس‌های تک ستون (بردارهای ستونی) ذخیره می‌شوند. بنابراین جای تعجب نیست که متلب مخفف  عبارت آزمایشگاه ماتریس باشد.

   

 

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
سلام؛ هدف از ایجاد این وبلاگ ارائه مطالب علمی و آموزشی در زمینه مهندسی برق و بویژه گرایش قدرت است. (با نظرات خودتون به بهتر شدن وبلاگ کمک کنید)
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  آیا از محتویات وبلاگ رضایت دارید؟


  آمار سایت
 • کل مطالب : 72
 • کل نظرات : 6
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 8
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 12
 • بازدید امروز : 56
 • باردید دیروز : 18
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 85
 • بازدید ماه : 273
 • بازدید سال : 273
 • بازدید کلی : 26,020
 • کدهای اختصاصی
  دریافت کد فال حافظ
  فیزیک